In Memory



Show:    By Year Deceased  Alphabetically 
 
TECHITES

2014
Sidney A. Alpert (Class Of 1944)
Catherine E. Audia (Lally) (Class Of 1946)
Edith Becker (Chase) (Class Of 1948)
Catherine Beller (Class Of 1941)
Fred Bolton (Class Of 1947)
Gaile Buxton (Crump) (Class Of 1941)
Carmela M. Carbonara (Winn) (Class Of 1942)
Helen Carter (Sulkovsky) (Class Of 1940)
Carmelina D. Cuticchia (Puglisi) (Class Of 1942)
Anna Marie Ferrara (Hahn) (Class Of 1941)
Margaret A. Fitzhugh (Burton) (Class Of 1943)
Thomas J. "Jeff" Greer, Jr. (Class Of 1944)
Robert L. Hardey (Class Of 1941)
William Herold (Class Of 1952)
Jack Hofmann (Class Of 1954)
Robert O. Jennings, Jr. (Class Of 1939)
Kent G. Jones, Jr. (Class Of 1941)
Ralph "Skip" Kemp (Class Of 1943)
Raleigh G Koiner Jr (Class Of 1935)
Louis P. Landi (Class Of 1947)
Francis Lentini (Class Of 1943)
Maurice Lucchesi (Class Of 1937)
Phyllis Mattingly (Evans) (Class Of 1946)
Robert McCarthy (Class Of 1947)
Malcolm Mellington, Jr. (Class Of 1940)
Gilbert H. "Gil" Mende (Class Of 1951)
Diane Mitchell (Hill) (Class Of 1961)
Howel Mole (Class Of 1954)
Ruth Moriarty (Ricucci) (Class Of 1949)
Neil E. Munch (Class Of 1944)
James A. Nesmith, III (Class Of 1959)
Daniel J. O'Donnell (Class Of 1956)
Audrey L. Painter (Friedrich) (Class Of 1945)
Sue Pfeffer (Cassidy) (Class Of 1954)
Oscar J. Remson (Class Of 1944)
Pauline M. Robertson (Class Of 1936)
Helen Ross (Cuplin) (Class Of 1943)
Patricia Ann Sazama (Smith) (Class Of 1947)
Carolyn Scudder (King) (Class Of 1945)
John V. Sinnett (Class Of 1953)
Harold E. South (Class Of 1949)
Cecilia Uline (Shellman) (Class Of 1939)
Ralph Vallone (Class Of 1954)
Betty Wedderburn (Hovey-King) (Class Of 1935)
Milton J. Weinstein (Class Of 1942)
Robert F. Weismiller (Class Of 1949)
Charlotte C. Weiss (Hansbarger) (Class Of 1946)
Elizabeth J. (Betty) Williams (Wynn) (Class Of 1941)
Raymond W. Wingate, Jr. (Class Of 1940)
Irwin Zarin (Class Of 1949)

2013
Phyllis Aikin (Herde) (Class Of 1942)
Erna Anderson (Mollari) (Class Of 1942)
James D. Anderson (Class Of 1946)
Marie Antonelli (Medeiros) (Class Of 1945)
Merton J. Batchelder, Jr. (Class Of 1947)
Charlotte Marie Belisle (Kelly) (Class Of 1936)
Rev. Edwin J. Beller, Jr (Class Of 1947)
Joanne Bentz (Figl) (Class Of 1951)
Vera J. Boylston (Bell) (Class Of 1951)
John Broderick, Jr (Class Of 1944)
Robert Lee Brubaker (Class Of 1941)
Robert B. Budd (Class Of 1951)
Sidney M. Burch (Class Of 1940)
Louis A. "Chick" Cecchini (Class Of 1938)
Regina "Jean" Charles (Price) (Class Of 1949)
Barbara J. Christy (McFadden) (Class Of 1949)
Olive Ann Clarke (Class Of 1949)
Raymond D Cleaver, Jr. (Class Of 1948)
Margaret McC. "Peggy" Clemmer (Matters) (Class Of 1947)
Robert J. "Bob" Coffren (Class Of 1942)
Carolyn Colabucci (Costa) (Class Of 1940)
Margaret M. Daly (Class Of 1937)
James J. Duffy, Jr. (Class Of 1954)
Richard Dyer (Class Of 1951)
Eugene L. "Gene" Elliott (Class Of 1953)
Norio B. Endo (Class Of 1952)
John Firmin (Class Of 1931)
Eleanor Fischer (Solomon) (Class Of 1944)
Albert Carl Gasperow (Class Of 1934)
Lloyd Geiser (Class Of 1947)
Chapman J Gilbert (Class Of 1950)
Margaret Graham (Kranking) (Class Of 1947)
Sara Ann "Sally" Green (Weismiller) (Class Of 1954)
Phyllis G. Gustafson (Frieberg) (Class Of 1939)
Donald W. Hall (Class Of 1950)
Mary L Harrison (Murphy) (Class Of 1942)
John H. Harvill (Class Of 1943)
Harry Hazlehurst, III (Class Of 1950)
Evelyn M. Heffernan (Freed) (Class Of 1941)
John D. Helm, Sr. (Class Of 1945)
Edward E. "Ed" Herbert (Class Of 1949)
Richard Herman (Class Of 1948)
Samuel G. Herold, Sr. (Class Of 1945)
Robert Eugene Hobson (Class Of 1944)
Andrew Husser (Class Of 1942)
Louise A. Jacobson (Barker) (Class Of 1941)
Marjorie F. "Frankie" Jones (Ferguson) (Class Of 1953)
Robert Jones (Class Of 1947)
Sarah (Betty) Jones (Mooney) (Class Of 1948)
John W. Kezer (Class Of 1941)
Ethel Klavan (Rosenbloom) (Class Of 1946)
Elizabeth L. "Betty Lou" Kleinhen (Meyer) (Class Of 1948)
John J Krafft (Class Of 1934)
Roy G. Lamb, Jr. (Class Of 1952)
Jacob S. Levin (Class Of 1942)
Joy L. Lewter (Simpson) (Class Of 1947)
James A Livesay Jr (Class Of 1940)
Alice Magruder (Thompson) (Class Of 1932)
Robert M. Majors (Class Of 1950)
John Mallon (Class Of 1947)
Britta M. Mattson (Yeabower) (Class Of 1937)
Margaret May (Grebe) (Class Of 1947)
John T. McVearry, Jr (Class Of 1950)
Robert Minor (Class Of 1951)
Charles F Murray, Sr. (Class Of 1950)
Mary E. Nakarada (Bartelmes) (Class Of 1941)
Pauline A Nealon (Lieb) (Class Of 1941)
Eugene H. Nylin (Class Of 1948)
Joseph W. Owens (Class Of 1936)
Frank G. Pappas (Class Of 1942)
Lorraine Parks (Rosenbloom) (Class Of 1948)
Gloria Peel (Lee) (Class Of 1953)
Barbara Petri (Donaldson) (Class Of 1951)
Pauline Pettas (Lowery) (Class Of 1953)
James H. Pflaging (Class Of 1947)
Charles M. Proctor, Jr. (Class Of 1935)
Richard F. Purcell (Class Of 1940)
LaVern "Vern" Pyles Jr, Usn, Cec, Ret (Class Of 1937)
Charles A Ragan (Class Of 1935)
Robert A. Raley (Class Of 1950)
Arthur H Redfield, Jr. (Class Of 1944)
Joanne R. Rice (Shugars) (Class Of 1954)
Joseph Alva Rice (Class Of 1951)
John Ricks (Class Of 1952)
Margie Lou Roeder (Ellis) (Class Of 1946)
Phillips Clarke Rogers, Sr. (Class Of 1945)
David G. Ross (Class Of 1953)
Joan "Muffy" Rutherford (Bond) (Class Of 1938)
F. James "Jim" Sazama (Class Of 1942)
Caroline Schaller (Albert) (Class Of 1933)
Faust Scrocco (Class Of 1949)
Theodore M Shaw (Class Of 1941)
Helen V. Shives (Poyner) (Class Of 1940)
Jean Elizabeth Shriver (Showalter) (Class Of 1941)
Jean Souder (Bourne) (Class Of 1946)
Betty Spangler (Davis) (Class Of 1941)
Dorothy L. Spargo (Peters) (Class Of 1941)
Ruth S. Sumner (Cooper) (Class Of 1937)
Thelma Rose "Miss C" Sweeny (Campbell) (Class Of 1939)
Joanne "Jenny" Tana (Kinney) (Class Of 1942)
John F. Thompson, Jr. (Class Of 1942)
Douglas B. Trittipoe (Class Of 1947)
Ruth Uber (Moss) (Class Of 1936)
Gino S. Valenti (Class Of 1943)
LeRoy F. Van Horn (Class Of 1939)
Caroline Vannaman (Lehman) (Class Of 1954)
Edward Henry Vollmer (Class Of 1943)
Barbara Ellen Waller (McNeal) (Class Of 1941)
Rev. Donald K. Welsh (Class Of 1950)
Elva Rae Williams (Leins) (Class Of 1949)
Henry Wilson (Class Of 1944)
Jeanne Rita Wiman (Class Of 1945)
Earl S. Wolf (Class Of 1940)
Frank R. Wollman (Class Of 1952)
Charles T Wolz (Class Of 1941)
Robert N. Zearfoss (Class Of 1932)
John E. Zearfoss, Jr (Class Of 1935)

2012
Patricia Irene ? (Layton) (Class Of 1945)
Ruth E. Almgren (Stackhouse) (Class Of 1949)
Frances B (Woodson) (Class Of 1945)
Joseph W. Barbitta (Class Of 1942)
Janette K. Bellafiore (Goodwin) (Class Of 1946)
Dorothy Bennett (Newsome) (Class Of 1941)
Katherine I. Biggs (Class Of 1935)
Donald S. Bigney (Class Of 1948)
Eunice Billings (Pancoast) (Class Of 1943)
Jesse F Bortel (Class Of 1940)
Herbert A. Childs (Class Of 1948)
Charles Clark (Class Of 1950)
Lois Ann Conklin (Hughes) (Class Of 1943)
Frank E. Davis (Class Of 1934)
Margaret (Peggy) Divelbiss (White) (Class Of 1939)
Janette C. Dozier (Class Of 1951)
Aubrey T. Edwards (Class Of 1934)
William M. Edwards, Jr. (Class Of 1937)
Shirley Engel (Rivers) (Class Of 1952)
Kenneth H Flieger (Class Of 1949)
William D. Flynn (Class Of 1943)
Joan E. Grambow (Kneussl) (Class Of 1949)
Thornton F. Green (Class Of 1939)
Barbara A. Hall (Keenan) (Class Of 1945)
Dolores L. Hall (Kranking) (Class Of 1950)
Albert T. "Corky" Hamilton (Class Of 1949)
Roy D. Heffley, Sr (Class Of 1939)
George C. Heider, Jr (Class Of 1944)
Alan R. Helwig (Class Of 1948)
Sybil H. Hetherington (Wilson) (Class Of 1939)
William A Holbrook, Jr. (Class Of 1938)
Roy J. Hollingsworth, Jr. (Class Of 1939)
Randolph G. Holmes (Class Of 1940)
Nora Sue Horton (Scheig) (Class Of 1937)
James L. Houser (Class Of 1948)
Margaret Kelly (Potts) (Class Of 1944)
Carroll J. Kite (Class Of 1947)
Denise E. Leach (Stephenson) (Class Of 1948)
Mary E Leonard (Strong) (Class Of 1942)
Barry I. Lipov (Class Of 1955)
Norman L. Long, Jr. (Class Of 1949)
Janet M. Mallorey (Crupper) (Class Of 1945)
Russell G McCarty (Class Of 1941)
James G. McCoin (Class Of 1949)
Betty Mellen (Cheseldine) (Class Of 1942)
Anthony J. Mileo (Class Of 1956)
Eugene C. Mooers (Class Of 1946)
Marian Musolino (Dragos) (Class Of 1938)
Thelma A. Nicol (Koerber) (Class Of 1938)
Ethel J. Nye (Smith) (Class Of 1951)
John A. O'Brien, Jr. (Class Of 1942)
Betty Jane Owen (Rizley) (Class Of 1946)
Jackie Petro (Oliff) (Class Of 1949)
Gerald (Jerry) Poulsen (Class Of 1951)
Yvonne Dolores Pyles (Hamilton) (Class Of 1948)
Daniel W. Riordan, II (Class Of 1940)
John A. Robertson (Class Of 1950)
Barbara J. Sanders (Ridge) (Class Of 1951)
Nancy H. Santmyers (Cooke) (Class Of 1951)
Alvin P. Schwab (Class Of 1934)
Helen V. Scott (Sachlis) (Class Of 1944)
Doris S. Stevens (Leonberger) (Class Of 1949)
Claude A. Swanson (Class Of 1954)
Nancy Ann Taylor (Hudson) (Class Of 1955)
Dorothy T. Thompson (McConnell) (Class Of 1940)
Norma L. Thorne (McDonald) (Class Of 1940)
Max Tryon (Class Of 1938)
Raymond M. Vernon (Class Of 1949)
Robert Norman Vigderhouse (Class Of 1941)
Frank M. Wiles (Class Of 1940)
Reba Wilson (LeCompt) (Class Of 1952)
William G. Yeabower (Class Of 1933)

2011
John P. Abbadessa (Class Of 1938)
Walter Acherman (Class Of 1943)
Francis E. "Gene" Baker, Jr (Class Of 1951)
George R. Beasley (Class Of 1950)
Alice E. Bellinger (Pearson) (Class Of 1937)
Judy A. Bond (Kaine) (Class Of 1951)
William A. Brooks, Jr. (Class Of 1950)
Wayne O. Brubaker (Class Of 1942)
Emmett L. Crouch, Jr. (Class Of 1939)
Virginia H. DeAtley (Brown) (Class Of 1944)
Beverly A. DeSerio (Dove) (Class Of 1956)
Elizabeth L. Dobyns (Class Of 1939)
Mary E. Eckloff (Minster) (Class Of 1946)
Cornelius (Neal) Edwards (Class Of 1939)
Ann Edna Filgate (Scullen) (Class Of 1939)
George E D. Filgate, Jr. (Class Of 1938)
James D Flanagan (Class Of 1946)
Charles R Gill (Class Of 1941)
Chester Guild (Class Of 1945)
Richard F Hance (Class Of 1950)
Faye L. Heffley (Regan) (Class Of 1935)
John D Herbert (Class Of 1950)
Fletcher Leroy Houck, Jr. (Class Of 1943)
Eulaine Humpke (Jones) (Class Of 1940)
Dorothy Huth (Braun) (Class Of 1939)
Yoshie I. Izumi (Higa) (Class Of 1953)
James P. Jacobs (Class Of 1944)
Kay A. Johnson (Cousin) (Class Of 1954)
Elizabeth J. Jutz (Sabatini) (Class Of 1937)
David H. Keller (Class Of 1947)
Carol L. Knaub (Hall) (Class Of 1941)
Evelyn V Knott (Oslin) (Class Of 1941)
James Kranking (Class Of 1944)
Janet A. Kruger (Paquin) (Class Of 1949)
Jeanne Leonberger (Myers) (Class Of 1943)
Daniel Leviton (Class Of 1948)
Jack S. Lloyd (Class Of 1950)
Frank M. Manzon, Jr. (Class Of 1941)
John J. Mastin (Class Of 1944)
Paul J. McCeney (Class Of 1948)
Lawrence S. McLean (Class Of 1944)
Daniel M. McNally (Class Of 1938)
Joseph W. Merello (Class Of 1934)
Joseph D O'Leary (Class Of 1949)
Robert L. Pumphrey, Sr (Class Of 1948)
Robert R. Ravenscroft (Class Of 1946)
Ronald A. Ray (Class Of 1957)
Walter J. Reck, Jr. (Class Of 1950)
Naomi R. Richmond (West) (Class Of 1937)
A. Frank Rubino (Class Of 1939)
Robert C. "Bebo" Ryan (Class Of 1952)
William Sampselle (Class Of 1940)
Norma Lee Sigmon (Sabonis) (Class Of 1953)
Thomas Slater (Class Of 1949)
Michael R. Speiden (Class Of 1954)
Barbara L. Spittle (Milstead) (Class Of 1944)
Ralph F. Stone (Class Of 1954)
Jane L. Swartz (Lee) (Class Of 1951)
William W. Taliaferro (Class Of 1950)
Iris G. Taylor (Shepherd) (Class Of 1943)
Rene N. "Runt" Vincent (Class Of 1935)
Robert L. Walton (Class Of 1935)
W Raymond Wannall (Class Of 1936)
Myer Waxler (Class Of 1953)
Linda Weisbrod (Thompson) (Class Of 1951)
Harry D. White, Jr. (Class Of 1951)
Edgar W. Whitman, Jr, (Class Of 1939)
Susie Wooten (Payne) (Class Of 1931)
Albert E. Yeatman, Jr (Class Of 1946)

2010
Margaret Ashe (Hankla) (Class Of 1947)
Elizabeth F. Barrett (Brown) (Class Of 1945)
Betty Batchelder (Glickert) (Class Of 1940)
John D. Becker, Jr. (Class Of 1951)
Frank J. Behnke, Jr (Class Of 1948)
Otho L. Blackwell (Class Of 1944)
Charles F. Blatchford, Jr. (Class Of 1953)
Mary Boccabello (Gargus) (Class Of 1938)
Mary Jane Botts (Fortner) (Class Of 1950)
Aldus (Aldie) Brown (Class Of 1958)
Clara Josephine Brown (Aldrich) (Class Of 1944)
Nancye Cann (Fisher) (Class Of 1949)
Robert G. Carnahan (Class Of 1933)
Dorothy Carroll (Higdon) (Class Of 1936)
Dorothy Christianson (Neville) (Class Of 1946)
Chester E. Ciomei (Class Of 1941)
Edward J. Clark (Class Of 1948)
William M. Clark (Class Of 1934)
James P. Coakley (Class Of 1947)
Patricia Ann Collins (Hughes) (Class Of 1942)
Dorothy Cooper (Roberts) (Class Of 1942)
John R. Cranford (Class Of 1939)
Jean Ann Dauber (Naylor) (Class Of 1950)
Elizabeth Daugherty (Myers) (Class Of 1941)
James F. Dawson (Class Of 1939)
Enrico N. Deleonibus (Class Of 1947)
James B. Dobyns (Class Of 1944)
Harriet M. Donahue (Christovich) (Class Of 1946)
Eugene L. Dutton (Class Of 1952)
John Dwarshuis Jr. (Class Of 1941)
Doris M. Eshenbaugh (Gola) (Class Of 1953)
Allen Evry (Class Of 1940)
Vernon J. (Jack) Fuller (Class Of 1946)
Elloweene Galligher (Jones) (Class Of 1950)
Henry P. Greco (Class Of 1947)
John E. Hannon (Class Of 1953)
Doris E. Harder (Heider) (Class Of 1944)
Willette Harman (Lanning) (Class Of 1933)
Byron E. Harrison (Class Of 1940)
William J. Hawkins (Class Of 1943)
Dolores J. Henry (Roach) (Class Of 1939)
Ruth L. Herbert (Fasnacht) (Class Of 1933)
James A. Hickey (Class Of 1944)
Anthony Holmead (Class Of 1935)
Helen Holmes (Queen) (Class Of 1931)
Lawrence R. Hynson (Class Of 1950)
Evelyn Ingels (Kelly) (Class Of 1937)
Georgia Jones (Bentley) (Class Of 1948)
Harry H. Jones (Class Of 1949)
John P. Joy (Class Of 1952)
Clara Judge (Hobbs) (Class Of 1940)
Louis C. Kalavritinos (Class Of 1934)
Edward F. Kammerer, Jr. (Class Of 1948)
Charline Kelser (Coakley) (Class Of 1947)
Betty M. Kerman (Kramer) (Class Of 1948)
Malinda Kieny (Norford) (Class Of 1942)
Rudolph L Kirchgessner Jr. (Class Of 1934)
Joseph A,. Koenig (Class Of 1939)
William M. Kolb, Jr. (Class Of 1937)
Raymond C. Kull (Class Of 1943)
Ralph S. Litton, Jr. (Class Of 1953)
Calvert F. "Mac" Magruder (Class Of 1940)
Thomas E. Marcos (Class Of 1942)
Thelma V. Maske (Simkins) (Class Of 1936)
Victor A. McCampbell (Class Of 1940)
George J. McCloud (Class Of 1935)
Marjorie "Margie" McConnell (Coffy) (Class Of 1954)
James A. McEnaney, Jr. (Class Of 1944)
Joseph L. McGahey (Class Of 1934)
John M. Mongelli (Class Of 1952)
Donald M Mutzabaugh (Class Of 1932)
Kathleen Nalls (Crittenden) (Class Of 1933)
Eileen Owens (Parker) (Class Of 1941)
Paul O. "Cook" Pacini, Jr (Class Of 1948)
Helen Panouchopoulos (Balamoti) (Class Of 1949)
Louis A. Pettey (Class Of 1945)
Jesse Poole, Jr (Class Of 1941)
LeRoy A. "Roy" Pyles (Class Of 1945)
Paul C. Quinn (Class Of 1947)
Louis S. Rados (Class Of 1941)
William K. Rapee (Class Of 1946)
John E. Riley (Class Of 1945)
Lewis Rose (Class Of 1935)
John W. "Jack" Rowzie (Class Of 1932)
Jerry Saidman (Class Of 1942)
Ralph F. Satterfield (Class Of 1949)
Beth A. Saunderson (Tilley) (Class Of 1940)
Elizabeth Ann Schellen (Nolan) (Class Of 1943)
Thomas J. Scott (Class Of 1948)
John P. Secrest (Class Of 1935)
Alice Ann Shepherd (Sorrells) (Class Of 1946)
Robert E. Sibley (Class Of 1950)
Jeanne C. Smith (Class Of 1939)
Elizabeth Smittskamp (Virts) (Class Of 1934)
Madeline L. Specht (Class Of 1939)
Helen Stephanos (Roumel) (Class Of 1940)
Janet M. Stephenson (Neal) (Class Of 1937)
Grace L. Stout (Romer) (Class Of 1947)
George F. Stringer Jr. (Class Of 1939)
Thomas R. Sweeney (Class Of 1933)
Morris (Moe) Tanenbaum (Class Of 1939)
William A. Tauber (Class Of 1941)
James C. Thompson (Class Of 1940)
Thomas Thorowgood (Class Of 1952)
Sheila Tonkins (Zorb-Sartwell) (Class Of 1949)
Bertha A. Von Bernewitz (Bethea) (Class Of 1930)
Raymond I. . Waganheim (Class Of 1953)
Mae Weyrich (McAllister) (Class Of 1938)
Joseph F. Wheeler (Class Of 1933)
Richard P. White (Class Of 1940)
Melvin E. Wiener (Class Of 1941)
Richard H. Winkelman (Class Of 1935)
Robert G. "Capt. Nice" Wise (Class Of 1946)
Virginia D. Woolard (O'Brien) (Class Of 1933)
James F. Yowell (Class Of 1951)

2009
Donald E Anderson (Class Of 1941)
Charlotte C. Bauserman (McDonald) (Class Of 1943)
Jean R. Blue (Menzie) (Class Of 1953)
Daniel D. "Danny" Boccabella (Class Of 1955)
Louis Borea (Class Of 1951)
Gerald A. "Jerry" Brown (Class Of 1951)
Martin E. Brown (Class Of 1932)
John R. Buckley (Class Of 1940)
Alice A. Burke (Spivock) (Class Of 1952)
Kathleen A. "Kaye" Byrd (Byrd) (Class Of 1950)
George A. Calevas (Class Of 1932)
Daniel A. Carson (Class Of 1950)
Shirley A. Clark (Clay) (Class Of 1958)
Gary V. Cole (Class Of 1951)
Dolores Colvin (Pasta) (Class Of 1948)
George M. Cornell (Class Of 1936)
Argentina R. "Tina" Costantino (Meli) (Class Of 1940)
Lottie June Crowder (Costantino) (Class Of 1940)
Edgar F. Czarra, Jr. (Class Of 1945)
Wilson L. "Bill" Darrow (Class Of 1942)
Myrl W. (Bill) Demory, Jr (Class Of 1943)
Angelina M. Di Camillo (Class Of 1942)
Marilyn "Dixie" Dickson (Arnold) (Class Of 1942)
Shirley Dillon (Canter) (Class Of 1947)
Margaret M. "Peggy" Dimond (Wilkinson) (Class Of 1948)
Richard F. Draper (Class Of 1933)
William T. "Ted" Dreyer (Class Of 1951)
John B. Duvall (Class Of 1933)
Grete Egbers (Bailey) (Class Of 1940)
John C. Enders (Class Of 1950)
Diana R. Evans (England) (Class Of 1950)
John M. Evans (Class Of 1936)
Madeline Fracker (Webb) (Class Of 1943)
Eleanor Gallogly (Class Of 1935)
Doris Gamble (Gammon) (Class Of 1938)
Harvey B. Gilbert (Class Of 1951)
Mary Goddard (May) (Class Of 1941)
Fernleigh W. (Red) Graninger (Class Of 1934)
Georgiana (Doll) Green (Class Of 1956)
Sidney Greenway (Class Of 1948)
William Haag (Class Of 1948)
Dolores A. Haber (Moreland) (Class Of 1943)
Vaughan (Jim) Harford, Jr. (Class Of 1937)
Leatrice J. (Polly) Harpster (Class Of 1940)
Evelyn H. Harrison (Sanders) (Class Of 1941)
Harold L. Hirsh, M. D. ,j. D. (Class Of 1935)
Joan H. "Dukey" Holden (Hancock) (Class Of 1950)
Brereton G. Hughes (Class Of 1932)
William M. "John" Jarboe (Class Of 1937)
Mildred Kaminsky (April) (Class Of 1930)
William Kaplan (Class Of 1942)
Charles E. "Captain Chubby" Kernan (Class Of 1946)
Harry S. Koockogey, Jr. (Class Of 1951)
Libby Kramer (Reifkind) (Class Of 1950)
William R. Lewis (Class Of 1943)
Margaret Libonati (Hickey) (Class Of 1947)
Lois Lippey (Fallick) (Class Of 1950)
Doris Ann Luckett (Goodman) (Class Of 1950)
Alan E. Luehrmann (Class Of 1951)
Walter L. Lyddane, Jr (Class Of 1943)
John L. Mann (Class Of 1936)
Robert W. Manville (Class Of 1937)
Marie E. "Betty" Marshall (Keithley) (Class Of 1943)
Stanley Mast (Class Of 1949)
Joseph Mathy (Class Of 1933)
B. Audelle McClanahan (Beard) (Class Of 1938)
Eugene M. Morahan (Class Of 1953)
Jean Mueller (Emmert) (Class Of 1949)
Morton Nasoff (Class Of 1951)
Albert N. Nencioni (Class Of 1943)
Lois Neuhaus (Webb) (Class Of 1942)
Leda Nicol (Sweet) (Class Of 1946)
Elaine M. Novak (Langley) (Class Of 1942)
Frances Palumbo (Logan) (Class Of 1946)
C. Allen "Sonny" Parezo (Class Of 1950)
David E. Parsell (Class Of 1945)
Peggy Pullin (Sullivan) (Class Of 1948)
Domenic P. Pulvirenti (Class Of 1943)
Joseph F. Pyles (Class Of 1951)
Forrest W. Rabenhorst (Class Of 1933)
Sylvia Racoosin (Pines) (Class Of 1946)
Norma Jean Reid (Ginsburg) (Class Of 1952)
Bernice L. Richardson (Nalley) (Class Of 1938)
Gladys V. Ricker (Caw) (Class Of 1945)
Dewey L. "Roy" Rinaca (Class Of 1950)
Margaret Roberts (Abernathy, M. D. ) (Class Of 1947)
Peggy Jean Rogers (Burkett) (Class Of 1948)
Raymond W. Rooney (Class Of 1947)
Charlotte Sanders (Maple) (Class Of 1940)
David W. Schiebel (Class Of 1953)
Sara L. Seymour (Smallwood) (Class Of 1940)
Thelma L. Shroyer (Vann) (Class Of 1955)
Evelyn Skelley (Stuart) (Class Of 1931)
Ann Smallwood (Lederman) (Class Of 1946)
Mary Louise Smith (Class Of 1955)
Robert S. Smith (Class Of 1951)
Paula Snyder (Stutz) (Class Of 1934)
Elinor Souder (Rimar) (Class Of 1943)
Welling B. "Buck" Souder (Class Of 1944)
Robert Stevens (Class Of 1946)
Frank A. Stutz (Class Of 1927)
Thornton S. (Dutch) Sykes (Class Of 1940)
Ann C. Taylor (Wall) (Class Of 1945)
Joseph Tippett, Jr (Class Of 1947)
Robert A. Truax (Class Of 1934)
George M. Tuel (Class Of 1943)
Betty L. Turner (Ehrle) (Class Of 1946)
Mary E. Umbaugh (Class Of 1933)
David W. Wallace (Class Of 1935)
Ronald E. Ward (Class Of 1952)
Alice Joy Webster (Lankford) (Class Of 1936)
William Werber, Jr (Class Of 1926)
Richard L. Whelton, M. D. (Class Of 1939)
Lee F. Wilson (Class Of 1944)
William F. Wolfe, Jr (Class Of 1945)
David F. Wood (Class Of 1941)
Robert M. Wright (Class Of 1939)
Rosalie Yurko (McQuade) (Class Of 1947)

2008
Robert F. Alcorn (Class Of 1949)
Nelson L. Aters (Class Of 1942)
Charles R. Bassford (Class Of 1944)
Stephen D. Beach, Sr. (Class Of 1934)
Norma Jean Blue (Welsh) (Class Of 1954)
Margaret J. Braymer (Class Of 1930)
Majorie Bromley (Weeks) (Class Of 1932)
C Harmon Brown (Class Of 1948)
William W. Brubaker (Class Of 1942)
Lawrence Buchheit (Class Of 1952)
Lucile B. Burgess (Rowe) (Class Of 1945)
Calvin R. Burke (Class Of 1942)
Margaret E. Cook (McGinthy) (Class Of 1950)
Francis J. "Frank" Crilley, Jr. , M. D. (Class Of 1938)
Ruth M. Darnall (Olson) (Class Of 1936)
Andrew S. Deming (Class Of 1937)
Geraldine Diamond (Schlosburg) (Class Of 1939)
Thomas M. Dobyns (Class Of 1937)
John E. Donaldson, Jr. (Class Of 1940)
Rita J. Dowling (Evans) (Class Of 1940)
Hugh W. Easter (Class Of 1941)
Roland A. Ebner (Class Of 1939)
R . Marianne Edge (Costello) (Class Of 1941)
Gloria S. Figallo (Cologne) (Class Of 1940)
John W. Finch (Class Of 1940)
Mary Fulghan (Davies-Gerow) (Class Of 1934)
Charles Goulding (Class Of 1941)
Daniel R. Greco (Class Of 1942)
Jacquelyn N. Greenlow (Bowman) (Class Of 1952)
Elmer W. Grimes (Class Of 1931)
Robert W. Hamilton (Class Of 1940)
Lee Roy Hawkins (Class Of 1932)
Donald W. Herr (Class Of 1942)
John W. Hook (Class Of 1939)
Anna M. Johnson (Webb) (Class Of 1939)
Betty Lou Johnson (Blackwood) (Class Of 1949)
Mary K. Jones (Class Of 1943)
Richard M. Kee (Class Of 1946)
Paul E. Kraft (Class Of 1929)
Nancy H. Kressley (Wiser) (Class Of 1946)
Maurice W. "Buzz" Lacey (Class Of 1943)
Moses "Morris" Landman (Class Of 1935)
Samuel Lasky (Class Of 1932)
Lyman J. Laughton III (Class Of 1932)
Alvin L. Likins, Jr. (Class Of 1955)
Janet "Jackie" Maloney (Class Of 1943)
Grace Mattingly (Clarke) (Class Of 1941)
Donald P. McGlynn (Class Of 1953)
Martha (Marti) Meriwether (Bassette) (Class Of 1950)
Dorothy M. Montgomery (Prosise) (Class Of 1943)
Walker G. Moorhead (Class Of 1949)
Roger Moser Jr (Class Of 1940)
Evelyn Myers (McKim) (Class Of 1941)
Henry E. Naehle (Class Of 1942)
Paul I. Neuhaus, Jr (Class Of 1946)
Bert L. Nichols (Class Of 1939)
John P. Nichols (Class Of 1938)
Alice M. Oliff (Rados) (Class Of 1941)
Anna Lee Panzner (Taliaferro) (Class Of 1950)
Jean M. Plass (Class Of 1941)
Loren B. Pope (Class Of 1929)
David W. Rabenhorst (Class Of 1938)
Richard S. Ray (Class Of 1948)
Cornelia "Connie" Rector (Creveling) (Class Of 1952)
William F. Reichenbach (Class Of 1942)
George C. Rickard (Class Of 1938)
William L. Ristig (Class Of 1940)
Mary L. "Tommy" Schaller (Lahart) (Class Of 1937)
Bernard M. Schneider (Class Of 1950)
Marjorie L. Schoenfeld (Davis) (Class Of 1950)
Elwood W. Schuler, Jr. (Class Of 1942)
Anthony J. Sciacca (Class Of 1939)
Peggy Simkins (Wickham) (Class Of 1941)
William A. Simms (Class Of 1952)
Lyllian Smith (Chapin) (Class Of 1943)
Helen Snyder (Wesley) (Class Of 1944)
Frank M. Sommerkamp, III (Class Of 1942)
Doris "Dotty" Spangler (Reichard) (Class Of 1941)
Wilma Sparks (Weed) (Class Of 1928)
Bertie L. Spurr (Schwartz) (Class Of 1940)
Eleanor Stark (Faris) (Class Of 1935)
Barbara Steele (Evers) (Class Of 1955)
W. E. "Gene" Stocker (Class Of 1947)
Edward W. Talley (Class Of 1940)
Virginia Lee (Jimmy) Tayman (Moxley) (Class Of 1939)
Ward E. Tigner (Class Of 1953)
Lauretta Tippett (Class Of 1945)
Eleanor Waite (Johnson) (Class Of 1935)
Gordon A. Whitt (Class Of 1943)
Claude E. Willis (Class Of 1934)
Robert M. Wilson (Class Of 1934)
Constance Winters (McGlynn) (Class Of 1953)

2007
Benjamin W. Abell (Class Of 1954)
Geraldine Acors (Ryan) (Class Of 1949)
Bertha Babinski (Mindel) (Class Of 1927)
Frederick L. Bach,Jr (Class Of 1939)
Mary Ball (White) (Class Of 1949)
Philip Bernstein (Class Of 1948)
Morrell J. Berry (Class Of 1940)
Leland Stanford Brown, Jr (Class Of 1937)
James M. Buck (Class Of 1941)
John J. Cain (Class Of 1950)
David Carliner (Class Of 1935)
Maidee Coffman (Deming) (Class Of 1937)
William L. Collins (Class Of 1941)
June A. Darling (Class Of 1940)
Andrew N. "Andy" Davis, Jr. (Class Of 1946)
Edward M. Dorland (Class Of 1941)
Michael J. Driscoll (Class Of 1941)
Virgil H. Drissel (Class Of 1929)
Vincent K. "Ken" Elmore (Class Of 1955)
Rosalie Fonoroff (Class Of 1941)
Stanley Freedman (Class Of 1937)
Max M. Goldberg (Class Of 1938)
Henry S. Haag (Class Of 1945)
Daniel W. Hale (Class Of 1933)
Lila N. Haynes (Huhn) (Class Of 1934)
Richard E. Hunton (Class Of 1942)
J Kennedy Irelan (Class Of 1930)
Anna Jacob (Zuch) (Class Of 1941)
Lee H. Kemper (Class Of 1940)
C. Isabelle Latchford (McDonald) (Class Of 1935)
Helen LeDuc (Bishop) (Class Of 1932)
Frank E. Mann (Class Of 1941)
Saul J. Mindel (Class Of 1929)
Lester H. Mock, Jr (Class Of 1939)
Michael A. Mucci (Class Of 1940)
Orvin L. Nelson (Class Of 1945)
Rowena Nicol (Zoerner) (Class Of 1934)
Lawrence E. Plant (Class Of 1939)
June E. Plummer (Kraus) (Class Of 1941)
Leah S. Ravenscroft (Class Of 1940)
Robert E. Riley (Class Of 1927)
Louis Rubin (Class Of 1936)
Carl A Sachs (Class Of 1937)
Gordon F. Sandefur (Class Of 1938)
Hartwell Sanford (Class Of 1949)
Thomas A. Scanlon (Class Of 1951)
Arthur A. Schnebelen, Jr (Class Of 1941)
Mary C. Smith (Patterson) (Class Of 1939)
Mariam E "Bette" Stephenson (Gass) (Class Of 1943)
Frances Sugar (Meyers) (Class Of 1917)
Janet T. Targett (Satterfield) (Class Of 1949)
Frank A. Taylor (Class Of 1921)
Frederick B. (Knocky) Thomas (Class Of 1933)
Mary R. Thompson (Stoddard) (Class Of 1934)
Stuart O. Thompson (Class Of 1929)
Leona Inez Tyler (Wagner) (Class Of 1941)
Peter F. Vial (Class Of 1940)
Gwendolyn E. Wise (Merello) (Class Of 1934)
Jack M. Woolard (Class Of 1940)
Francis L. Wyche (Class Of 1933)
Josephine D. Zagami (Commiso) (Class Of 1930)

2006
Robert E. Ankers, Jr. (Class Of 1937)
Maurice F. "Budd" Bresnahan (Class Of 1935)
Ruth G. Brewer (Brack) (Class Of 1933)
Herbert H. Brunner (Class Of 1947)
William A. Burdick (Class Of 1940)
Cono A. "Pete" Cuticchia (Class Of 1940)
Gyneth Eagleson (Callow) (Class Of 1935)
Dorothy G Firestone (Frick) (Class Of 1941)
Michael (Mickey) Fontana (Class Of 1945)
James R. Gouge, Jr. (Class Of 1946)
Richard Hawes (Class Of 1941)
Sarah Muchnick (Lewis) (Class Of 1943)
Marvin G. Nalley (Class Of 1935)
Richard B. Pilkinton (Class Of 1933)
Dolores Reidy (Aikman) (Class Of 1940)
Robert L. "Bus" Sithens (Class Of 1943)
Mitchell "Mike" Sklar (Class Of 1931)

2005
Richard L. Apperson (Class Of 1952)
Emanuel J Ballos (Class Of 1943)
Rev. Alfred Howard Beard (Class Of 1939)
Edmund C. Hoeppner (Class Of 1947)
Clotilda F. Mosesso (Stahl) (Class Of 1950)
Alfred W. Tesoro (Class Of 1951)
Joseph D. Wilson (Class Of 1937)

2004
Shirley M. Ellis (Jasper) (Class Of 1940)
Robert Fetner (Class Of 1941)
Franklin V Holmead (Class Of 1940)
Donald L. McGregor (Class Of 1948)
Ellis Naiman (Class Of 1940)
M. Jeanne Rider (Vance) (Class Of 1940)
Nellie Swann (Boucher) (Class Of 1934)

2003
Charles W. Adams, Sr. (Class Of 1936)
Leonard E. Bolen (Class Of 1931)
Wm. Bradley Edelblut (Class Of 1929)
Ella Henry (Class Of 1927)
Thomas W. Mears (Class Of 1935)
Joyce E. Shearin (Niemeyer) (Class Of 1951)

2002
Rose Arban (Class Of 1926)
Stanley P. "Buck" Beavers (Class Of 1943)
Felix L Boccucci, Sr. (Class Of 1947)
Betty Jean Brand (Reynolds) (Class Of 1944)
William H. Burlingame (Class Of 1947)
Margaret F Drake (Moran) (Class Of 1941)
George J. Hayes (Class Of 1937)
Etta M (Glover) (Class Of 1941)
Thelma M. Mueller (Lindgren) (Class Of 1947)
Carl N Sampsell (Class Of 1935)
Lewis M. White (Class Of 1947)

2001
Wallace E. Easter (Class Of 1939)
Dr. Benjamin F. Edwards (Class Of 1936)
James E. Kotz (Class Of 1951)
Mary J. Shinholser (Smith) (Class Of 1947)

2000
Constance Leighton (Class Of 1940)
Joan Mathis (Blanchard) (Class Of 1949)
Arthur Newsome (Class Of 1941)
James Passas (Class Of 1952)
Kathryn Potter (Werber) (Class Of 1926)

1999
Thomas J. Eckert (Class Of 1930)
Richard Hollander (Class Of 1940)

1998
Frank E. Aldridge (Class Of 1936)
John W Edelen (Class Of 1943)
Rosalyn Faour (Long) (Class Of 1953)
Ralph B. Lanning (Class Of 1934)
Carol J. Von Briesen (Vucci) (Class Of 1951)

1997
Margaret G. Ebert (Class Of 1933)

1996
Frank G. Adair (Class Of 1935)

1995
John Crumit (Class Of 1934)

1994
Glenn E. Ashley (Class Of 1940)
Charles R. Barley (Class Of 1943)
William E. Dobyns (Class Of 1933)
Norman Faour (Class Of 1951)

1993
Mahlon R. Ashford (Class Of 1936)
Barbara G. Healy (Devane) (Class Of 1932)
Pete N. Manthos (Class Of 1940)
Claire Schirmer (Goodsight) (Class Of 1947)

1992
Martin P. Anchor, Jr. (Class Of 1943)
Margaret E. Sweeney (Adams) (Class Of 1934)

1989
Herman L. Bushong, Jr. (Class Of 1940)
Eldridge G. Jones (Class Of 1931)

1988
John Frick (Class Of 1952)

1987
Hilbert J. Hansborough (Class Of 1940)

1981
Pauline Aravanis (Class Of 1940)

1973
Rudolf May (Class Of 1940)

1954
Lyman M. Hanning (Class Of 1950)

1948
Chalmers Judson (Juddy) Groff (Class Of 1947)
 
STAFF

2013
Reba Will

If you are aware of a Techite who should be added to this page please let us know.